Najkrajšie piesočné pláže v Česku: Kde si užijete najlepšie kúpanie

Česká republika je krásna krajina, ktorá ponúka veľa úžasných...

Najlepšie knihy tohto leta: Ktoré z nich prečítate jedným dychom

Čítate radi? Potom pre vás máme tri zaujímavé tipy...

Zistite významy jednotlivých farieb a objavte silu ich použitia

Správne použitie farieb podľa feng shui dokáže s vašim...

Nevyhadzujte vylisované citróny. Poslúži vám ako najekologickejší pomocník v kuchyni

Akonáhle je citrón vytlačený, vyhodíme ho. Tu si prečítajte,...

Prekvapte svojich blízkych darčeky, ktoré ich potešia

Vianoce sú sviatky pokoja a mieru, a tiež stresu...

Móda do kancelárie: Nebuďte šedá myš

Obliecť sa vhodne do zamestnania nie je len tak, preto sa často nevedomky dopúšťame zbytočných módnych prešľapov. Máme pre vás užitočné rady, ako sa ich do budúcnosti vyvarovať a zároveň byť trendy.

Už dávno našťastie neplatí, že móda do zamestnania stelesňuje nekonečné varianty nudných nohavicových či sukňových kostýmov s košeľami. Formálne hranice sa značne rozvoľnili (týka sa aj pánskeho odievania), a my tak môžeme voliť ležérnejšie a tiež pohodlnejšie modely. To však neznamená, že by sme mali rezignovať na eleganciu.

Džínsy do práce. Áno, alebo nie?
Obľúbenosť denimových nohavíc nepozná hraníc. Je ale vhodné obliekať ich do práce? Veľa záleží, akého typu je vaše zamestnanie, ale dá sa povedať, že vo väčšine profesií to prípustné je, pokiaľ sa rešpektujú dve pravidlá. Po prvé by džínsy nemali byť oprané, rozstrapkané, pošité flitrami atď. Druhé pravidlo hovorí, že veľkú rolu hrá aj to, čo k nim oblečiete. Do práce k rifliam teda voľte elagantný top, blúzu, košeľu či sako. Outfit potom dotvorte kvalitným pásikom a vhodnou obuvou.

Oblečenie kupujte premyslene
Mnoho žien nakupuje oblečenie spontánne a impulzívne, pri vytváraní pracovnej garderóby sa to však príliš nevypláca. Je naopak žiaduce mať jasno o možných kombináciách a dokupovať jednotlivé súčasti úplne cielene. Nedá sa odporučiť ani prehnaná snaha zaobstarať všetko za čo najnižšiu cenu. Kvalitné a nadčasové outfity môžu vo vašom šatníku s úspechom „prežiť“ niekoľko rokov.

Vyzývavosť sa v práci nenosí
Základom sú neutrálne farby ako béžová či šedá, ktoré môžete oživiť pestrými či zaujímavo vzorovanými šatky, kabelkami a topánkami. Nápadné oblečenie sa pre všedné dni príliš nehodí, pretože sa rýchlo pozerá a „onosí“. Do práce pochopiteľne nepatria ani extra krátke sukne, šortky či hlboké výstrihy.

Úpletové šaty nemajú chybu
Prečo? Napríklad preto, že vám zaistí ochranu pri chladnom počasí, dostatok pohodlia av neposlednom rade nekrčivosť. Úplety sú veľmi ženské a variabilné. Ostatne v nich môžete po práci (so slávnostnejšími doplnkami) zamieriť napríklad rovno do divadla.

S módnymi trendmi opatrne
Business dress code nie je príliš naklonený módnym výstrelkom, naopak vsádza skôr na klasiku. Aj napriek tomu môžete v obliekaní do práce preukázať rafinovanosť a originalitu (a nie je pritom nutné, aby vaša skriňa praskala vo švíkoch, ide skôr o premyslené kombinácie). Ľahký dotyk módnych trendov, či už vo forme aktuálneho strihu, detailu alebo vzoru, je však vždy vítaný a nikto proti nemu nemôže nič namietnuť.

spot_imgspot_img