Najkrajšie piesočné pláže v Česku: Kde si užijete najlepšie kúpanie

Česká republika je krásna krajina, ktorá ponúka veľa úžasných...

Najlepšie knihy tohto leta: Ktoré z nich prečítate jedným dychom

Čítate radi? Potom pre vás máme tri zaujímavé tipy...

Zistite významy jednotlivých farieb a objavte silu ich použitia

Správne použitie farieb podľa feng shui dokáže s vašim...

Nevyhadzujte vylisované citróny. Poslúži vám ako najekologickejší pomocník v kuchyni

Akonáhle je citrón vytlačený, vyhodíme ho. Tu si prečítajte,...

Prekvapte svojich blízkych darčeky, ktoré ich potešia

Vianoce sú sviatky pokoja a mieru, a tiež stresu...

Zistite významy jednotlivých farieb a objavte silu ich použitia

Správne použitie farieb podľa feng shui dokáže s vašim domovom zázraky. Ide o prastaré čínske umenie, ktoré vás má naučiť harmonizovať priestor na správne prúdenie energie. Súčasťou tohto umenia je aj rozlišovať význam farieb, na ktoré ľudia reagujú viac či menej predvídateľnými spôsobmi. Feng shui posúva používanie farieb na ďalšiu úroveň, kedy každá z farieb prináša do vášho domova rôznu požadovanú energiu na vytvorenie harmonického domova.

Podľa feng shui je žltá farbou slnečného svetla, ktorá vždy rozžiari každý domov alebo kanceláriu. Vytvára tiež útulnú a prívetivú energiu vo vašej kuchyni, obývacej alebo detskej izbe. Môžete vyberať od teplejších tmavých odtieňov až po svetlejšie odtiene žltej, všetky prinesú do vášho domova radosť.

Červená je podľa feng shui najsilnejšou farbou, ktorá reprezentuje element ohňa. Žiarivá červená farba prinesie do vášho domova energiu radosti, vzrušenia a tiež povzbudzuje sexuálnu túžbu. Červená je čínska farba šťastia a farba manželstva. Kvôli svojej divokosti je však nutné zvážiť jej použitie v spálni, pretože by ste sa mohli ochudobniť o pokojný spánok.

Zelená je podľa feng shui farbou obnovy, čerstvej energie a regenerácie. Je veľmi pozitívne pre vaše zdravie, pretože prináša liečivé vibrácie feng shui z prírody. Pri práci so zelenou farbou je dôležité kombinovať niekoľko rôznych odtieňov, aby sa maximalizovali energetické efekty feng shui.

Keď je použitie červenej farby pre váš domov alebo kanceláriu príliš intenzívne, skúste radšej prejsť na oranžovú. Oranžová farba je podľa feng shui považovaná za sociálnu farbu, pretože vytvára potrebnú energiu na podporu rozhovorov a príjemných chvíľ s blízkymi vo vašom dome či kancelárii.

Podľa feng shui je biela farba čistoty a nevinnosti. Tiež je farbou, ktorá pohlcuje vlastnosti všetkých ostatných farieb. To vysvetľuje, prečo môžete byť fascinovaní a spokojní aj s čisto bielym priestorom. Je však na vás, či sa vám páči predstava čisto bielych miestností v celom vašom byte či dome.

Modrá je nádhernou farbou feng shui. Od jasne nebeskej modrej až po temne indigovú môžete pre svoj domov vyberať nekonečné množstvo odtieňov modrých tónov. Modrá farba prináša nielen pokoj a mier, ale pri použití v miestnosti orientovanej na východ aj zdravie, na juhovýchod peniaze a na sever kariérny rast.

Šedá je obvykle považovaná za nudnú farbu, ale pri sofistikovanom použití môže do akéhokoľvek priestoru priniesť krásnu energiu feng shui. Oblasti, ktoré najviac ťažia z energie šedej farby sú západ, čo podporí vašu kreativitu, severozápad, kedy sa vo vašom živote objavia nápomocní ľudia, a sever, čo podporí váš kariérny rast.

Majstri feng shui radia používať fialovú farbu striedmo. Keďže sa jedná o farbu s veľmi silnými vibráciami, najlepšie je priniesť ju do vášho domova v podobe dekoratívnych prvkov. Najlepšie využitie fialovej farby podľa feng shui je v liečebných alebo meditačných priestoroch.

Ružová je univerzálnou farbou lásky, čo z nej robí perfektnou farbou na zmäkčenie energie v danom priestore. Jemné vibrácie feng shui majú osvedčený upokojujúci účinok na správanie človeka. Túto nádhernú farbu môžete mať takmer kdekoľvek vo svojom dome.

Čierna je podľa feng shui farba, ktorá dodáva každému priestoru hĺbku a silu. Môžete ju použiť na vnesenie silnejšej energie do akéhokoľvek priestoru. Nie je však vhodné používať čiernu farbu v detskej izbe alebo na strope vo vašej spálni.

Hnedá farba sa v posledných rokoch stala obľúbenou voľbou feng shui. Má výživnú energiu a je spojená s dobrými vecami ako je čokoláda, káva alebo napríklad krásne mahagónové drevo. Oblasti feng shui, ktoré najviac podporujú energiu hnedej farby, sú východ (zdravie), juhovýchod (peniaze) a juh (sláva).

spot_imgspot_img