Najkrajšie piesočné pláže v Česku: Kde si užijete najlepšie kúpanie

Česká republika je krásna krajina, ktorá ponúka veľa úžasných...

Najlepšie knihy tohto leta: Ktoré z nich prečítate jedným dychom

Čítate radi? Potom pre vás máme tri zaujímavé tipy...

Zistite významy jednotlivých farieb a objavte silu ich použitia

Správne použitie farieb podľa feng shui dokáže s vašim...

Nevyhadzujte vylisované citróny. Poslúži vám ako najekologickejší pomocník v kuchyni

Akonáhle je citrón vytlačený, vyhodíme ho. Tu si prečítajte,...

Prekvapte svojich blízkych darčeky, ktoré ich potešia

Vianoce sú sviatky pokoja a mieru, a tiež stresu...

Frčí už od 50. rokov a stále z módy nevyšiel

Pin-up girls sú holky z plagátu. Dievčatá, ktoré si vojaci, mariňáci a mladí chlapci pripichovali do skriniek v kasárňach, vo svojej dielni, do školských skriniek a celkovo všade, kam na nich ich ženy nemohli. Pre mužov bola pin-upka často sexuálnym symbolom, predobrazom krásy a zmyselnosti a túžil po nej každý. Už len preto, že pin-upky boli vždy zobrazované hlavne ako silné a nezávislé ženy, ktoré mužov síce lákajú, ale sú pre neho takmer nedostupné. Pin-up štýl poznáme aj dnes, je to totiž štýl, ktorý pristane každej dáme, má ale svoje prísne pravidlá, ktoré by sa mali dodržiavať.

Pokiaľ sa aj vám tento štýl dievčat z plagátu páči, neváhajte a skúste si ho niekedy vziať na seba. Urobte to ale správne a aby ste mali prehľad, vezieme to pekne poporiadku, od hlavy s kremolami, až ku kubánskym pätám.

Účes základ dámy
Jedna z najdôležitejších súčastí každej pin-upky sú jej vlasy. Či už blond, čierne, hnedé, ryšavé, alebo pokojne akokoľvek extravagantne farebné, dievčatá, ktoré milujú pin-up si češú rôzne kremrole, victory rolls (dve kremrole oproti sebe, ktoré vytvárajú rolky, ktoré trochu pripomínajú rožky), zbožňujú vlny a vlnky a hlavne rôzne doplnky do vlasov od rôznych mašlí až po šatky, ktoré si do vlasov môžu rôzne vpletať, alebo mať len zaviazané okolo hlavy. Fantázii sa medze nekladú. Dôležité ale je, aby bol účes vždy čo možno najdokonalejší a uhladený.

Make-up = keď už, tak poriadne
Pin-upku bez make-upu jednoducho nestretnete. Ťažko by si dala prácu s česaním ak tomu sa nenalíčila. K tomuto štýlu patria poriadne linky, ktorým sa hovorí cat eye, teda mačacie líčenie. Linky s dlhým čiernym špicatým camfourkom sú ozdobou každého oka, je však potrebné vedieť, ktorý typ liniek pristane práve vášmu oku. Neodmysliteľná súčasť je tiež červený rúž, ktorý by v ideálnom prípade mal byť nesľúbateľný, aby pin-upka neumazala svoje šaty ani svoje kamarátky, s ktorými sa víta samozrejme bozky na tvár.

To najdôležitejšie = šaty
Čo vlastne robí pin-upku pin-upkou sú rozhodne šaty. Nemusí ísť iba o šaty ako také, skrátka oblečenie. Povolené sú aj nohavice s vysokým pásom, či už dlhé cigaretové džínsy, à la námornícke, kraťasy, alebo napríklad trojštvrťové, hlavne vysoký pás. Šaty pre zmenu môžu byť upnuté, s kolesovou, polkolesovou, alebo štvrťkolesovou sukňou. Čo si budeme rozprávať, kolesová sa pri tanci točí najlepšie. S delkotom, ku krku, a zaviazanie za krk, s krátkym rukávom, dlhým, alebo na ramienka. Obľúbený motív sú najmä rôzne bodky, lastovičky, námornícke vzory a mnoho ďalšieho. Fantázii sa medze nekladú. Šaty môžete v dnešnej dobe kúpiť v rôznych obchodoch, alebo si radšej nechať ušiť na mieru presne podľa svojich predstáv.

A pod šaty?
Keď sa taká pin-upka zatočí, určite uvidíte spodničku, ktorá robí pri sukniach a šatách bohatý efekt. U spodničiek sa väčšinou volí neutrálna čierna, či biela farba, nie je to ale nutné. Pokiaľ si spodničku budete kupovať, môžete popustiť uzdu fantázii a kúpiť si naopak nejakú veľmi kontrastnú. Spodnička, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy nesmie vykukovať spod šiat. Naozaj dôrazné a dôležité NIKDY. Ani o piaď. Keď sa v šesťdesiatych rokoch náhodou stalo, že dáme vykukla spodnička, bolo to úplné módne faux pas, kolegyne ju väčšinou upozornili vetou v zmysle „ehm… sneží ti zospodu“ a dáma sa okamžite bežala upraviť na toaletu. Proste spodnička od slova spodnej. Nohavičky tiež nenosíte cez džínsy.
Keď sa pozrieme pod spodničku, pri pravej pin-up lade by sme mali naraziť aj na podväzkový pás a pančuchy. Aj to neodmysliteľne patrí k šesťdesiatym rokom. Nielen, že podväzky sú skrátka krásne a sú ozdobou každej ženy, ale sú aj praktické. Nehrozí s nimi totiž žiadne zaparenie, ako v prípade klasických pančucháčov.

…tak u nich chvíľku zostaneme. Často sa totiž stáva, že sa ženy boja nosiť podväzkové pásy, pretože vlastne poriadne nevedia ako. Podväzkový pás sa nosí POD nohavičkami (čisto z praktických dôvodov, keď idete na záchod, nemusíte si odopínať všetky podväzky), hoci na rôznych prehliadkach to býva naopak. To nie je chyba, len čisto esteticky vyzerajú podväzky lepšie hore. Prax ale velí inak. Keď si budete vyberať podväzkový pás, určite voľte ten so šiestimi a viacerými pásikmi a pevnými kovovými velvetami. Zabudnite na konfekciu ako je New Yorker či H&M a radšej zainvestuje do poriadneho podväzkového pásu napríklad značky Riwaa Nerona, alebo podobné firmy, ktorá sa na podväzkové pásy špecializuje. Podväzkový pás nie je záležitosť na pár hodín, musí vám sedieť a musíte sa v ňom cítiť pohodlne. Tiež pozor, aby ste ho nemali na bokoch. Pás od slova pas, nosia sa priamo v páse.

Pančuchy a pančušky
Ak budete mať podväzkový pás, musíte si naň niečo pripnúť a tým niečím sú pančuchy. Môžete voliť silónové, ktoré sú priežné alebo menej pružný nylon. Nylonky sú už predtvarované na pätu a lýtko a musíte pri nich trafiť správnu veľkosť. Pančuchy sa na podväzkový pás zapínajú tak, že ako prvá sa zapne zadná velveta, potom predná a až potom bočná. Pri pančuchách je potrebné vždy vedieť správnu veľkosť, aby sa vám horný lem nezarezával do stehien a netvoril vám na nich valy, ktoré nie sú veľmi vzhľadné a vo finále ani zdravé. Pančuchy môžete nosiť čierne, telové, vzorované, so švom, či švom a kubánskou pätou. Skrátka ako len chcete.

Na moje obutie je spoľahnutie
A posledná, avšak nemenej dôležitá vec sú topánky. Čo by to bolo za pin-upku bez správnych topánok. Pin-upky nosia väčšinou lodičky s uzavretou špičkou. Či už lesklé, alebo matné, ale ak máte silonky, bolo by ohromné ​​faux pas, aby vám z otvorenej špičky pozerali silonky. To sa jednoducho nerobí. V dnešnej rozvoľnenej dobe sa ale už môže takmer všetko, takže je možné ísť von aj bez siloniek, v sandálkach, pozor ale, aby topánky pin-upky boli vždy vyleštené a pokiaľ možno na podpätku.

Život je o detailoch, na čo ešte nezabudnúť
Ak prijmete toto všetko za svoje, bude z vás skvelá pin-upka. Stále existuje ale pár drobností, na ktoré treba dbať. Jedným z nich sú nechty. Samozrejme čím dlhšie, tým lepšie. Či už chcete nosiť červené, alebo napríklad s nejakým zdobením, vždy si strážte, aby ste nemali olúpaný lak a rúž na zuboch. Kabelku voľte vždy vo farbe k topánkam, doplnky korešpondujúce s oblečením a pokiaľ bundu, tak zase štýlovú. Džísku s výšivkou, koženou pre divošky, alebo sako pre romantické dámy. Inu… teraz už je z vás dokonalá pin-upka, nahodiť vlnu, rúž na pusu, do kabelky lak na vlasy a hurá roztáčať sukne na nejaký rock’n’roll.

spot_imgspot_img