Najkrajšie piesočné pláže v Česku: Kde si užijete najlepšie kúpanie

Česká republika je krásna krajina, ktorá ponúka veľa úžasných...

Najlepšie knihy tohto leta: Ktoré z nich prečítate jedným dychom

Čítate radi? Potom pre vás máme tri zaujímavé tipy...

Zistite významy jednotlivých farieb a objavte silu ich použitia

Správne použitie farieb podľa feng shui dokáže s vašim...

Nevyhadzujte vylisované citróny. Poslúži vám ako najekologickejší pomocník v kuchyni

Akonáhle je citrón vytlačený, vyhodíme ho. Tu si prečítajte,...

Prekvapte svojich blízkych darčeky, ktoré ich potešia

Vianoce sú sviatky pokoja a mieru, a tiež stresu...

Ovplyvnite atmosféru v byte pomocou farieb: Fialová je ideálna do spálne, žltá opticky zväčší malé priestory. Vieme, kedy aký odtieň použiť a čomu sa vyvarovať

Farba býva často spúšťačom nálady a emócií, preto na to myslite pri výbere farieb do jednotlivých miestností vášho domu aj pri výbere dekorácií, pretože vám správna farba pomôže vytvoriť jedinečnú atmosféru v každej miestnosti.

Biela
Biela farba je skvelá základná farba, ktorá sa hodí pre všetky miestnosti. Má zvláštnu schopnosť zväčšiť priestory a navyše pôsobí sviežo a je symbolom čistoty. Biela má tiež tú výhodu, že k nej je možné vyberať dekorácie vo všetkých farbách dúhy, pokiaľ si teda nie ste pri nejakej miestnosti istí výberom farby, bielu určite nič nepokazíte. Pokiaľ však máte vysoké stropy alebo veľké miestnosti, môže biela farba evokovať prílišnú prázdnotu, potom je na čase zvoliť teplejší odtieň bielej alebo skúsiť stenu doplniť vzormi.

Čierna
Čierna sa v interiéroch príliš nepoužíva. Ľudia sa totiž boja, aby priestory nepôsobili ponuro a temne. Pritom v spojení so správnymi doplňujúcimi farbami a textúrami môže čierna vytvoriť skutočne elegantné prostredie a moderný vzhľad. V spálni navyše môže pôsobiť upokojujúcim dojmom. Nie je vhodná do malých miestností alebo takých, kde potrebujete na svoju prácu svetlo. V kuchyni s ňou preto šetrite.

Žltá
Jasná a žiarivá žltá je farbou slnka a prináša so sebou optimizmus a dobrú náladu. Tlmené tóny prinesú upokojujúcu atmosféru do spálne alebo obývacieho priestoru, svetlé a výrazné odtiene žltej sa zase hodia do kancelárie alebo kuchyne. Pomocou žltej tiež môžete rozžiariť temné chodby a opticky zväčšiť malé priestory.

Fialová
Fialová môže priniesť do vášho interiéru nádych sofistikovanosti a pôvabu. Tmavšie odtiene fialovej sú ideálnou voľbou do jedálne, zatiaľ čo odtiene orgovánu či vresu sa skvele hodia do spálne pre svoj upokojujúci vplyv.

Ružová
Ružová sa používa v moderných a štýlových interiéroch. V kombinácii so šedou či modrou farbou vytvára útulný dojem a ľahko sa kombinuje niekoľko odtieňov ružovej dohromady, pretože ide o oveľa všestrannejšiu farbu, než sa na prvý pohľad zdá. Použiť je možné prakticky do všetkých miestností.

Červená
Červená je veľmi obľúbená farba v domácich interiéroch. Červená vnáša do miestností teplo a podporuje chuť do jedla. Preto je skvelou voľbou do jedálne, kde slúži aj ako dokonalá kulisa rôznych večierkov a spoločenských akcií. V kombinácii so zlatou farbou potom pôsobí veľmi luxusným dojmom. Pre svoju divokosť sa červená nehodí do spálne, kam je vhodné zvoliť pokojnejšie farby.

Šedá
Šedá farba sa posledné roky stala opäť veľmi populárnou farbou interiérov. Je rovnako všestranná ako biela, preto sa hodí do všetkých miestností. Pri použití vo všetkých miestnostiach je však dobré ju kombinovať s bielymi či čiernymi akcentmi alebo výraznými farbami, ako je napríklad ružová alebo žltá. Inak by totiž interiér mohol pôsobiť príliš chladne a neosobne.

Modrá
Modrá farba býva spájaná s pokojom a mierom. Modrá farba tiež údajne stimuluje duševnú aktivitu, takže je skvelou voľbou do kancelárie alebo pracovných priestorov. Tmavšie tóny sa hodia aj do spálne, pretože majú upokojujúci vplyv.

Zelená a hnedá
Zelená je veľmi osviežujúca farba, ktorá je spojená s novým životom a prírodou. Skvele opticky ochladí miestnosti a podporí harmonickú atmosféru. Tmavé sýte odtiene zelenej a hnedej, ktoré sa dobre miešajú s drevenými tónmi, sú ideálnou voľbou do miestností pre odpočinok a relaxáciu. Najlepšie vyniknú zelené a hnedé odtiene v kombinácii s prirodzeným svetlom.

spot_imgspot_img